Zestawy mebli kuchennych – czy warto stawiać na te nowoczesne?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które musi pomieścić w sobie wiele funkcji. To właśnie w niej przygotowuje się posiłki, później je gotuje, a następnie wspólnie spożywa. W związku z tym, miejsce to musi zostać wyposażone jak najlepiej: by było wygodne, jak najbardziej użyteczne, ale też stylowe. Ogromną uwagę trzeba więc poświęcić wyborowi odpowiednich mebli.

Nowoczesne meble kuchenne – na jakie można się zdecydować?

Produkowane obecnie meble mogą być przygotowane dla klienta indywidualnego – są to wtedy tzw. meble na wymiar. Pozwalają one na pełne wykorzystanie dostępnej w kuchni przestrzeni oraz możliwości pomieszczenia. Jednak ich wadami mogą stać się: długi czas oczekiwania oraz dość wysokie ceny. Dlatego, nadal najpopularniejszą opcją jest zakup mebli gotowych. Dostępne obecnie zestawy mebli kuchennych dają bardzo duży wybór, dzięki czemu każdy możne znaleźć coś dla siebie pod względem ich wyglądu, ale także pod względem ceny.

Jak powinna prezentować się nowoczesna kuchnia?

Teraz, wybierane do domowych kuchni meble, są zupełnie inne niż te proponowane jeszcze kilka lat temu. Przed wszystkim dlatego, że do pomieszczeń niewielkich często można wybrać otwarte szafki górne, które optycznie powiększają przestrzeń. Nowoczesne meble charakteryzuje także:
– jasna kolorystyka,
– lśniące fronty,
– szafki bezuchwytowe.
Wszystkie takie rozwiązania sprawiają, że kuchnia może być np. otwarta na salon, dając w domu wrażenie prawdziwej nowoczesności oraz wysoki poziom estetyki.

Więcej na Mirat.eu

Stół do kuchni, który będzie strzałem w dziesiątkę

stół do kuchniW każdym mieszkaniu konieczne jest zaaranżowanie przestrzeni, która będzie pełniła funkcję jadalni. Czasem udaje się to zrobić w oddzielnym pomieszczeniu, niejednokrotnie duży stół pojawia się także w pokoju dziennym, ale jadalnia może też być zaaranżowana w ramach samej kuchni. W przypadku tej ostatniej opcji czasem trzeba sporo natrudzić się, aby jadalnia miała swój charakter, ale też aby pasowała do mebli kuchennych i aby wybrać taki stół do kuchni, który będzie przede wszystkim praktyczny. Na jaki stół warto postawić w takim przypadku?

Kącik jadalniany w kuchni – opcja, w której wszystko możesz mieć pod ręką

Trzeba przyznać, że jest to wygodne rozwiązanie szczególnie pod kątem komfortu samych domowników. Przygotowywane posiłki od razu można zjeść w kuchni bez konieczności przenoszenia wszystkiego do oddzielnego pomieszczenia. Niestety, bolączką wielu osób jest brak odpowiedniej ilości miejsca do tego, aby taki kącik jadalniany mógł pomieścić większą liczbę gości.

– W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są stoły do kuchni z możliwością rozkładania. Stoły rozkładane to popularny produkt, który może zmieniać swój charakter w zależności od potrzeb. Na co dzień może być złożony, zapewniając więcej wolnej przestrzeni, a gdy spodziewamy się gości – możemy go rozłożyć.

– Warto zastanowić się nad tym, jaki kształt powinien mieć taki stół, bo dzięki odpowiedniemu dopasowaniu takiego stołu pod względem kształtu także można zyskać wiele przestrzeni. Warto postawić na mebel, który swoją wielkością nie przytłoczy zbytnio całego wnętrza.