Jak najlepiej wybrać podwójne łóżko dla dzieci?

Dla rodzeństwa wspólnie mieszkającego w jednym pokoju, bardzo dobrym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe. Taka opcja sprawdza się również w przypadku jednego dziecka. Pod podwójnym łóżkiem dziecięcym można bowiem ustawić biurko, organizując w ten sposób kącik do nauki lub zabawy. Niezależnie od ilości osób korzystających z posłania, takie rozwiązanie jest w stanie zapewnić sporą oszczędność wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Parametry łóżka piętrowego

Wybierając łóżko podwójne dla dzieci, warto szczególną uwagę poświęcić względom bezpieczeństwa. Mebel powinien być wykonany z drewna, najlepiej sosnowego. Jeżeli zostanie pomalowany, wskazane jest zastosowanie ekologicznych lakierów i farb. Łóżko dziecięce podwójne powinno być również stabilne i pozbawione ostrzejszych krawędzi – przejdź. W części górnej, kluczowym elementem jest balustrada zabezpieczająca przed wypadnięciem. Powinna być nie tylko wysoka, ale też odpowiednio wytrzymała.

Wybór i montaż łóżka dla dzieci

W zależności od wieku dziecka, można zdecydować się na mebel specjalnie przystosowany do zabawy. Łóżka podwójne dziecięce mogą mieć finezyjny kształty, np.

– domku na drzewie
– statku piratów
– lokomotywy

Decydując się na samodzielny montaż łóżka piętrowego, należy uwzględnić optymalną wysokość między górnym materacem, a sufitem. Odległość ta powinna wynieść przynajmniej 85 cm, dzięki czemu dziecko będzie mogło swobodnie siadać.

Czy materac piankowy jest bezpieczny dla zdrowia?

Materace produkowane z pianki należą do najchętniej wybieranych. Wyposażone w nie łóżka są zwykle bardzo wygodne, dzięki czemu zapewniają komfortowy, spokojny i przyjemny sen. Odpowiednio dobrany, ekologiczny materac piankowy jest także całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ponieważ nie zawiera żadnych związków toksycznych.

Parametry materaców piankowych

Materace piankowe 160×200 produkowane są z tworzywa wysoko-elastycznego, zwanego pianką HR. Składa się ona z milionów drobnych pęcherzyków, które zapewniają optymalne dopasowanie do kształtu ciała użytkownika. Z pianki HR powstają m.in. materace:

– bonelowe
– kieszeniowe
– rehabilitacyjne

Materac 160×200 jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która zmaga się z bólami kręgosłupa i pleców. Takie podłoże nie wywołuje nacisków punktowych, co pozwala na swobodny przepływ krwi oraz lepsze ukrwienie poszczególnych komórek. Spanie na materacu piankowym zalecane jest także osobom po urazach i zabiegach ortopedycznych.

Materace piankowe ekologiczne

Dla zdrowia najbezpieczniejsze są ekologiczne materace 160×200. Powstają one z termoplsatycznej pianki, która zawiera w sobie naturalne surowce – zwykle w postaci oleju roślinnego. Ekologiczny materac piankowy 160×200 wpływa korzystnie na zdrowie użytkownika. Nie występują w nim żadne toksyczne substancje, dzięki czemu tego rodzaju pianka może być wykorzystana nawet do produkcji materaców przeznaczonych dla dzieci.