materac piankowy 160x200

Czy materac piankowy jest bezpieczny dla zdrowia?

Materace produkowane z pianki należą do najchętniej wybieranych. Wyposażone w nie łóżka są zwykle bardzo wygodne, dzięki czemu zapewniają komfortowy, spokojny i przyjemny sen. Odpowiednio dobrany, ekologiczny materac piankowy jest także całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ponieważ nie zawiera żadnych związków toksycznych.

Parametry materaców piankowych

Materace piankowe 160×200 produkowane są z tworzywa wysoko-elastycznego, zwanego pianką HR. Składa się ona z milionów drobnych pęcherzyków, które zapewniają optymalne dopasowanie do kształtu ciała użytkownika. Z pianki HR powstają m.in. materace:

– bonelowe
– kieszeniowe
– rehabilitacyjne

Materac 160×200 jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która zmaga się z bólami kręgosłupa i pleców. Takie podłoże nie wywołuje nacisków punktowych, co pozwala na swobodny przepływ krwi oraz lepsze ukrwienie poszczególnych komórek. Spanie na materacu piankowym zalecane jest także osobom po urazach i zabiegach ortopedycznych.

Materace piankowe ekologiczne

Dla zdrowia najbezpieczniejsze są ekologiczne materace 160×200. Powstają one z termoplsatycznej pianki, która zawiera w sobie naturalne surowce – zwykle w postaci oleju roślinnego. Ekologiczny materac piankowy 160×200 wpływa korzystnie na zdrowie użytkownika. Nie występują w nim żadne toksyczne substancje, dzięki czemu tego rodzaju pianka może być wykorzystana nawet do produkcji materaców przeznaczonych dla dzieci.