Jak najlepiej wybrać podwójne łóżko dla dzieci?

Dla rodzeństwa wspólnie mieszkającego w jednym pokoju, bardzo dobrym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe. Taka opcja sprawdza się również w przypadku jednego dziecka. Pod podwójnym łóżkiem dziecięcym można bowiem ustawić biurko, organizując w ten sposób kącik do nauki lub zabawy. Niezależnie od ilości osób korzystających z posłania, takie rozwiązanie jest w stanie zapewnić sporą oszczędność wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Parametry łóżka piętrowego

Wybierając łóżko podwójne dla dzieci, warto szczególną uwagę poświęcić względom bezpieczeństwa. Mebel powinien być wykonany z drewna, najlepiej sosnowego. Jeżeli zostanie pomalowany, wskazane jest zastosowanie ekologicznych lakierów i farb. Łóżko dziecięce podwójne powinno być również stabilne i pozbawione ostrzejszych krawędzi – przejdź. W części górnej, kluczowym elementem jest balustrada zabezpieczająca przed wypadnięciem. Powinna być nie tylko wysoka, ale też odpowiednio wytrzymała.

Wybór i montaż łóżka dla dzieci

W zależności od wieku dziecka, można zdecydować się na mebel specjalnie przystosowany do zabawy. Łóżka podwójne dziecięce mogą mieć finezyjny kształty, np.

– domku na drzewie
– statku piratów
– lokomotywy

Decydując się na samodzielny montaż łóżka piętrowego, należy uwzględnić optymalną wysokość między górnym materacem, a sufitem. Odległość ta powinna wynieść przynajmniej 85 cm, dzięki czemu dziecko będzie mogło swobodnie siadać.