regały na zabawki

Jaki materiał na regał dla dzieci warto wybrać?

Kupując meble do pokoju dziecięcego, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Poza oczywistymi względami estetycznymi, równie ważna pozostaje jakość wykonania danego produktu oraz jego ogólna funkcjonalność. Ważnym kryterium jest także bezpieczeństwo użytkowania, co ma szczególne znaczenie w przypadku różnego rodzaju regałów. Tego rodzaju wyposażenie powinno być odpowiednio pojemne oraz praktyczne. Aby spełnić te warunki, musi być wykonane z dobrego jakościowo materiału.

Regały z drewna i płyt MDF

Drewniane regały na zabawki zwykle wykonywane są z solidnego surowca, np.

– dębowego
– bukowego.

Mogą być łatwo barwione, dzięki czemu znaleźć można modele w różnych wariantach kolorystycznych. Regały dla dzieci są tez produkowane z płyt MDF, zwykle oklejanych lub laminowanych. Takie wyposażenie jest bardzo odporne na wilgoć oraz wszelakie zarysowania.

Regały plastikowe i metalowe

Plastikowy regał dla dzieci może mieć bardzo zróżnicowaną formę. Zwykle składa się z kilku półek jednakowej wielkości, wyposażonych w przezroczyste kosze. Plastikowe regały dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, przez co wybiera się je wyjątkowo chętnie. Nieco rzadziej stosowany wariant to metalowy regał na zabawki. Taki mebel znacząco różni się od swoich odpowiedników dla dorosłych. Jego konstrukcja zwykle pokryta jest farbą ekologiczną, w celu wyeliminowania ewentualnej reakcji alergicznej. Do regału często dołączane są plastikowe, kolorowe kosze.